Strona główna > SZKOLENIA

SZKOLENIA

Od 1 marca 2017r. do oferty Paintball Tychy wprowadzamy ofertę wielu rodzajów szkoleń związanych z

Państwa bezpieczeństwem.

1. Szkolenie strzelec

Dotyczy użycia broni jak i wzięcia zakładników ( jak reagować, jak się barykadować w pomieszczeniu, jak obezwładnić zakładnika. )

2. Trening Krav Maga

Izraelski system samoobrony i walki  wręcz oparty na naturalnych odruchach ludzkich, w systemie tym występują obrony przed agresorem uzbrojonym w pistolet , nóż, kij ,obrony przed kopnięciami, uderzeniami , obchwyty. W czasie treningów wzmacniamy naturalne odruchy człowieka oraz budujemy większa pewność siebie . Krav Maga nie jest sportem tu chodzi o szybkie neutralizacje zagrożenia i agresora poprzez ataki na strefy takie jak oczy krtań czy też krocze, nie ma zasad więc pozwala nam to na większa skuteczność. UCZYMY WALCZYĆ I BRONIĆ SIĘ ALE TEŻ MYŚLEC W MYŚL ZASADY jeśli musisz walczyć rób to wszelkim dostępnymi środkami.

3. Trening Krav Maga wersja seminaryjna

4. Trening Krav Maga dla dzieci

5. Strzelanie Dynamiczne z broni ostrej oraz IPSC AA. 

6. Szkolenie bezpieczny kierowca

Szkolenie odbywa się na terenie firmy przewozowej, polega na technikach obrony przed napaścią w szoferce oraz przy ciągnik zastosowaniem wszelkich dostępnych środków będących w posiadaniu kierowcy.

7. Taktyka czerwona 

Czerwona taktyka to powiązanie medycyny pola walki z taktyką szturmową. To system ściśle połączonych działań mających za zadanie ewakuację z miejsca bezpośredniej walki. Jej głównym celem jest ratowanie życia rannym przy wykorzystaniu odskoku, odparcia ataku i udzielenia pomocy przedmedycznej.

8. Taktyka zielona

Taktyka Zielona – to zakres pojęć dotyczących walki w otwartym terenie (zarówno tereny leśne jak i pustynne), jest ona podstawą szkolenia wojskowego. Szeroko pojęta Zielona Taktyka zawiera w sobie zagadnienia takie jak np. formacje patrolowe, sposoby patrolowania terenu, „zakładanie” zasadzek, pokonywanie przeszkód terenowych w formacjach, poruszanie się po terenach leśnych itp.

9. Taktyka czarna

Czarna Taktyka, to zbiór pojęć dotyczących bezpośredniej walki z przeciwnikiem w budynkach, terenie zurbanizowanym i ogólnie pojętych obiektach „zamkniętych”.

Ten rodzaj taktyki można podzielić na następujące dziedziny :

MOUT (Military Operatcions In Urban Terrain) – czyli operacje wojskowe w terenie zurbanizowanym. Mamy tutaj do czynienia ze zbiorem technik dotyczących działań militarnych w terenach miejskich.

CQB (Close Quarters Battle) – czyli walka na bezpośrednim dystansie, to ostateczna faza eliminacji przeciwnika podczas operacji MOUT

Innym pojęciem wchodzącym w zakres Czarnej Taktyki są Operacje Antyterrorystyczne - prowadzone przez wyspecjalizowane oddziały policyjne na terenie własnego państwa. Cechą operacji antyterrorystycznych jest udział zakładników, których życie należy uratować oraz obecność terrorystów, którzy w niektórych sytuacjach mają być z założenia aresztowani a nie wyeliminowani. Szczególnym przypadkiem operacji AT są operacje prowadzone przez jednostki wojskowe (lub w specyficznych przypadkach policyjne) poza terenem własnego państwa.